Vores kundeservicemedarbejdere sidder klar ved telefonen mandag – fredag i tidsrummet kl. 8.00 – 16.00.

Skulle du have behov for at komme i kontakt med os udenfor dette tidsrum, kan du benytte nedenstående kontaktformular. Vi vil besvare indenfor 1 - 2 hverdage.


KUNDESERVICE
Tlf.: 74 22 35 30
Mandag - fredag kl. 8.00 - 16.00
Heidi
Heidi
Tom
Tom
Kim
Kim



SUNWILL
Norgesvej 12
6100 Haderslev
Tlf.: 74 22 35 30
Fax: 74 22 35 39
contact@sunwill.dk
Returadresse
SUNWILL
Bøndergårdene 38
6100 Haderslev
Att: Retur




AGENTER

Sunwill har forhandlere i Danmark såvel som i udlandet. Ønsker du at forhandle Sunwills produkter, bedes du kontakte vores sælger(e)/agent(er) i det pågældende land. Nedenfor finder du en liste over vores samarbejdspartnere.

Skulle du have ønske om at blive agent for Sunwill på et marked, hvor vi endnu ikke har forhandlere, bedes du kontakte Claus Christensen.

Danmark

Headquarters
Norgesvej 12, 6100 Haderslev
Tlf.: +45 7422 3530
Fax: +45 7422 3539
sunwill@f-engel.com

Salg Danmark
John C. Engel
Tlf.: +45 2075 1803
jce@f-engel.com

Tom S. Larsen
Tlf.: +45 2075 1831
tsl@f-engel.com

Jesper Bach
Tlf.: +45 2075 1832
jba@f-engel.com

Lars Furbo
Tlf.: +45 2075 1833
lfu@f-engel.com

Salg Eksport
Claus Christensen
Tlf.: +45 2075 1856
cch@f-engel.com


Eksport agenter

Canada
Pihlainen Apparel Imports Inc.
Rick Pihlainen
Mobil: +1 (905) 515-1510
rpihlainen.pai@gmail.com

Sverige
Ivar Kristensen
IKA Agentur
Tlf.: +46 736 540 521
Ikagentur@telia.com

Færøerne
TCB 2000 Handelsagentuer
Martin Nielsen
Tlf.: + 45 7452 8927
Mobil: +45 4017 8927
tcb@housmartin.dk


Finland
Siren Oy
Vesa Sirén
Kirkonkyläntie 35 A
00700 Helsinki
Mobil: + 358 400 465310
vesa.siren@sirenoy.com

Rusland
Sunwill Russia
Tlf: +7(499) 502 0006
info@sunwillshop.ru

Holland
Studio Clothing Company
Canip Simsek
Tlf: +31 620 70 31 58
info@studioccompany.nl


Irland
Paul Lynch
Lynch Agencies Ltd.
Tlf.: +353 (0)87 146 6528
paul@lynchagencies.com

Island
Heildverslun Rún
Höfdabakka 9
110 Reykjavik
Tlf.: + 354 (568) 0656
Mobil: + 354 (896) 6622
agust@run.is

Storbritannien
Claus Christensen
Tlf.: +45 7422 3537
contact@sunwill.dk


Norge
Askø & Bottegård
Livar Askø
Tlf.: +47 99 48 35 42
livar@lyse.net

Erland Fagernes Bottegård
Tlf.: +47 95 02 78 44
erland@eb-tekstilagentur.no

Grækenland
I.M.C
31 Solomou & 30 Sokratous Street
55134 Thessaloniki
Tlf: +30 2310 535832 / 537982
info@imc.net.gr
George Theodorou
Tlf: +30 694 4581631
george@lexton.gr

Schweiz
Trisafe GMBH
Urs Odermatt
Sonnhangstrasse 9B
6205 Eich
Tlf.: +41 797056561
Fax: +41 414604335
info@trisafe.ch


Tyskland
Kai-Phillip Schneider
Tlf.: +49 17661368818
kps@f-engel.com

Frankrig
Stéphane Charbonnel
Tlf: +33 607 863 859
charbonnelstephane@sfr.fr

Xavier Capdeville
Tlf: 658 957 922
capdeville.xavier@wannadoo.fr

FaLang translation system by Faboba

Cookie-anmodning

Vi indsamler statistik og data om brugeradfærd ved hjælp af cookies.

Ønsker du at give os mulighed for dette?